Stawy Jana w Łodzi – trasa biegowa

Reklama

stawy-janaStawy Jana w Łodzi to moja pierwsza trasa, do tej pory ulubiona. Prosta, łatwa i przyjemna, w sam raz dla początkujących. Biegniemy wokół sztucznego zbiornika wodnego usytuowanego w okolicach krajowej jedynki, na wyjeździe z Łodzi w kierunku południowym, dokładny adres to okolice ulicy Rzgowskiej 247. Jedno kółko to około 1100 metrów.

W całości prowadzi ubitą ziemią, częściowo pod drzewami. Różnica poziomów jest tu minimalna – około 4 metry. Trasa idealna dla początkujących biegaczy. W tygodniu można tu spotkać innych miłośników biegania ale tłoku na ścieżce nie ma. W ciepłe dni należy spodziewać się dość dużej ilości osób spacerujących, jeżdżących na rowerach oraz uprawiających nordic walking. W wakacje 2011 odbywały się tu weekendowe imprezy plenerowe, co praktycznie wyłączało trasę z użycia od piątku do niedzieli. Przy trasie znajduje się Orlik, który zapewnia częściowe oświetlenie wieczorem, od strony ulicy Paradnej mamy latarnie, na pozostałej części panują ciemności dlatego nie polecam tej trasy po zmroku, szczególnie samotnie biegającym kobietom.

W ciągu dnia warto się z nią zapoznać – osobiście wolę ją od biegania po betonie dookoła Centrum Zdrowia Matki Polki, które znajduje się po drugiej stronie ulicy Paradnej, chociaż przewagą kręcenia kółek wokół CZMP jest bardzo dobre oświetlenie. Opis trasy CZMP znajdziecie w innym artykule kliknij tutaj!

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama

Zombie Run 5k – Run for your life!

CZMP w Łodzi – trasa biegowa