Do czego to doszło czyli jedziemy na maraton do Łodzi

Reklama

DOZ15. kwietnia 2012 team Running Sucks planuje zmierzyć się z królewskim dystansem maratonu w ramach Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Faddah zadebiutuje w zmaganiach z każdym z rozmieszczonych w mieście 42-óch kilometrów, ja zaś spróbuję poprawić wynik ze swojej pierwszej walki maratońskiej. I żeby było jasne – to, że nie debiutuję, lecz ponawiam próbę wcale mnie nie uspokaja, a raczej przeraża – wszak teraz jestem bardziej świadom swoich braków, niedociągnięć i błędów popełnionych podczas przygotowań, ponadto wiem, że nie będzie lekko. Enyłejs – zapraszamy do Łodzi.

Dlaczego Łódź? Są ku temu co najmniej 3, no niech będzie, że 4 powody:

Bo Łódź to jedyne takie miasto (zinterpretujcie to jak chcecie, ja to zrobiłem zdecydowanie obraźliwie;))
Maraton jest na wiosnę, a dokładnie 15. kwietnia 2012, co oznacza, że aby się sensownie przygotować nie można się opierdalać zimą – jest więc dodatkowa motywacja.
Obsługę medyczną trasy zapewnia łódzkie pogotowie, co z pewnością zmotywuje każdego do solidnego treningu – wszak nie chcielibyście chyba, żeby łódzkie pogotowie zwiozło Was z trasy? I thought so! 😛
Bo Faddah (lub też, jeśli wolicie Maciek, ale nie oszukujmy się wiem, że nie wolicie :P) jeśli zdechnie chciałby, żeby żona pochowała go zanim łódzkie pogotowie sprzeda go na organy dla szejków z Arabii Saudyjskiej.

Tyle tytułem wstępu i określenia naszych (jak na razie tylko moich i Faddaha, ale mam nadzieję, że być może też Waszych planów).

Teraz do rzeczy – Łódź Maraton Dbam o Zdrowie to impreza, która zadebiutowała w 2011 roku, dzięki czemu maraton wrócił do Łodzi. Trzeba przyznać, że wrócił w dobrym stylu – byliśmy tam z Faddahem więc wiem co mówię. Sam nie wierzę, że to napiszę, ale kilka miast od dawna organizujących maratony mogłoby się od Łodzi dużo nauczyć w tej kwestii.

Dlaczego uważam, że warto się pojawić w Łodzi? Oprócz wymienionych powyżej powodów dość istotne jest centralne położenie Łodzi – stąd logistyka wyjazdu na maraton zdecydowanie się upraszcza. Druga sprawa, to wspomniana już świetna organizacja – jeśli w tym roku będzie podobnie na pewno nikt się nie zawiedzie. Trzeci powód to rozsądne przesunięcie terminu na wiosnę. Zeszłoroczny czerwcowy start to była absolutna temperaturowa masakra, przez co naprawdę duża liczba osób, które nie ukończyły biegu (dotyczy to również dystansu 10km!). I po czwarte, choć nie wiem czy nie najważniejsze – Łódź Maraton Dbam o Zdrowie promuje się na każdej większej imprezie biegowej, co w moim mniemaniu jest świetnym posunięciem nie tylko dla „raczkującej” imprezy. Dodając do tego świetną organizację można się spodziewać zdecydowanego rozwoju tego biegu (w ubiegłym roku maraton ukończyły 494 osoby, a to tylko 100 osób mniej niż w odbywającym się od blisko 30 lat maratonie w Toruniu).

Wróćmy jednak do kwestii organizacyjnych. Przed biegaczami tradycyjny dystans 42,195km atestowany przez PZLA i IAAF oznakowany standardowo, co 1km. Trasa raczej płaska, choć malkontenci mówią, że w Łodzi to wszędzie pod górkę (ja tam sądzę, że oni nie mówią o bieganiu), ale jak zapewnia organizator nadal będzie szybka i tylko nieznacznie zmieni się w stosunku do ubiegłego roku. Start zaplanowano na godzinę 9:00 na al. Unii Lubelskiej, meta zaś będzie czekać na biegaczy do godziny 15:00 na środku Atlas Areny. Warunki uczestnictwa nie odbiegają od innych biegów: 18 lat, opłacona opłata startowa, brak przeciwwskazań zdrowotnych. Niestety ze względu na kiepski stan nawierzchni część trasy organizator nie przewiduje możliwości startu osób niepełnosprawnych.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzyma: numer startowy wraz z czterema agrafkami, pamiątkową koszulkę Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, napoje (woda, izotonik) na trasie i mecie biegu, gąbka na trasie biegu, medal na mecie, worek na odzież (depozyt), możliwość bezpłatnego noclegu na hali sportowej, kupon na posiłek podczas Pasta Party (14.04.2012), folder informacyjny Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, upominki od sponsorów i partnerów imprezy. Organizator zapewnia więc przyjemny standard+.

Najważniejsza informacja dla naszych fanów – oczywiście będziemy tam.

Pozostaje tylko zapisać się na stronie http://www.lodzmaraton.pl/, wnieść opłatę startową i ciężko trenować przez zimę i początek wiosny. Opłaty przedstawiają się następująco:

Opłata startowa Maraton

do 31 grudnia 2011 – 80 PLN
do 28 lutego 2012 – 100 PLN
do 13 kwietnia 2012 – 120 PLN
od 13 do 14 kwietnia 2012 – 180 PLN

Opłata startowa Bieg na 10 km

do 31 grudnia 2011 – 20 PLN
do 28 lutego 2012 – 30 PLN
do 13 kwietnia 2012 – 40 PLN
od 13 do 14 kwietnia 2012 – 80 PLN

Limit miejsc to 1000 osób w biegu na 10km i 5000 osób w maratonie.

Biuro zawodów: Atlas Arena, ul. Bandurskiego 7

Weryfikacja i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów w dniach: 13 kwietnia 2012 (piątek) w godzinach 15:00-22:00, 14 kwietnia 2012 (sobota) w godzinach 12:00-20:00, 15 kwietnia 2012 (niedziela) w godz. 6:00-8:30

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Półmaraton Warszawski

Ostatni sprawdzian czyli 7. Półmaraton Warszawski

Marsz Śledzia

Impresja na temat Mojżesza czyli Marsz Śledzia