Biegiem przez Toruń – Toruń, Grębocin-Bydgoskie Przedmieście

Biegiem przez Toruń
Toruńska chodnikowa w pełnej krasie
Reklama
Biegiem przez Toruń
Toruńska chodnikowa w pełnej krasie

Moja stara trasa była nie bez kozery trasą chodnikową wzdłuż jednej z większych ulic w Toruniu (podyktowane to było brakiem jakiegokolwiek innego narzędzia do mierzenia tras niż serwis mapmyrun.com i zwykły zegarek ze stoperem). Oczywiście jak już ustaliliśmy wcześniej, ponieważ to moja trasa, jest więc w stylu tam-i-z-powrotem. Start i meta na ulicy Nad Strugą.

Trasa jest naprawdę prosta – bardzo podobna do trasy po wale nad Wisłą. Start spod domu, dobieg do ulicy i pyk chodniczkiem przed siebie cały czas wzdłuż ulicy, aż do punktu nawrotu. Dodatkowo możliwość machnięcia małych tam-i-z-powrotem w bocznych uliczkach co z powodzeniem wydłuży trasę.

Z tego co pamiętam to najdłuższy dystans, jaki zrobiłem na tej trasie to 24km. Mimo tego musiałem zaliczyć po drodze tylko3 przejścia dla pieszych i jedno podziemne, co oznacza, że trasa jest raczej prosta i raczej bezpieczna.

Zaletą jest oczywiście oświetlenie na całej długości i prosty sposób wydłużania trasy. Dodatkowo trasa umożliwia trzaskanie podbiegów czy siły na bocznej uliczce jakieś 250m od startu. Znajduje się tam około 200-300m podbieg o zmiennym , ale łagodnym nachyleniu. Dodatkowa zaleta dla ludzi ze słabą orientacją: raczej nie da się zgubić.

Wady: twarda nawierzchnia: płyty chodnikowe praktycznie na całej długości, do tego na pierwszych 4km rzadko odśnieżana w zimie.

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama

II Grand Prix Łodzi 2012 w biegach przełajowych

Warszawa, Tarchomin

Trasa osiedlowa – Warszawa, Tarchomin