Pace Calculator – policz swój czas

pace-calculator
Reklama

pace-calculatorPamiętacie ze szkoły te zadania z matematyki, w których auto jedzie z punktu A do punktu B w czasie X a odległość pomiędzy punktami równa się Y, oblicz prędkość. Mist w tym momencie oddawał karteczkę pani robiąc minę „na Kota ze Shreka”, a nuż się uda.

W tamtych czasach nie było niestety wypasionych telefonów, tabletów a jak ktoś miał kalkulator z funkcjami to był kozak, Mist nie miał więc po wywiadówkach miał inne atrakcje. Na szczęście mamy już XXI wiek i możemy sobie pomóc w obliczeniach bez wracania do koszmarów z dzieciństwa.

Teraz na spokojnie możemy sobie sprawdzić ile da nam przyspieszenie np. o 2 sekundy na kilometrze. Moja mama mówi, że dwie sekundy to nic, tyle co dwa kroki, no więc wyjmuję swój telefon i empirycznie udowadniam, że 2 sekundy na dystansie maratonu to 84 razem czyli prawie półtorej minuty!. A w półtorej minuty jesteśmy w stanie przebiec ze 240 metrów (naszym tempem na 4:00:00).

Programem, który pokazywałem mamie jest darmowa aplikacja „Pace Calculator+” dla telefonów z Androidem. Nie ma ona menu z bajerami ani wystrzałowej grafiki ale robi idealnie to, do czego została stworzona: wylicza nam tempo na zadanym dystansie na określony czas. Podajemy dystans, np. maraton, czas na jaki chcemy pobiec – 3:59h i po dwóch sekundach Pace Calculator poda nam wynik: 5:40 na kilometr. Można sobie także wyświetlić czasy, które powinniśmy osiągać na danym kilometrze (mili, 100m, 110 jardach itd.). Pace Calculator posiada także opcję liczenia „w drugą stronę”. Wprowadzamy dystans i zakładane tempo by po chwili otrzymać czas.

Dla przykładu, gdybyśmy jakimś cudem pobiegli maraton w tempie 4 minuty na kilometr to ukończylibyśmy go w czasie 2:48:47. A zejście o te dwie sekundy daje nam wynik 3:57:42 zamiast 3:59:06, co przyznacie sami wygląda już dużo lepiej. Ostatnią z możliwości jest wyliczenie jaki dystans pokonamy w tempie, powiedzmy 5:40 minuty, zachowując je przez godzinę i piętnaście minut. Wychodzi 13,24 kilometra.

„Pace Calculator+” dostępny jest w android market – tutaj.

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
kalorie-wielkanocne-dania

Kaloryczność Wielkanocnych dań

Łódź Maraton 2012 – zdjęcia z biegu