Ostatni sprawdzian czyli 7. Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski
Półmaraton Warszawski
Reklama
Półmaraton Warszawski
Półmaraton Warszawski

Kolejne poważne wyzwanie dla teamu Running Sucks to 7. Półmaraton Warszawski organizowany przez Fundację „Maraton Warszawski”. Bieg będzie miał miejsce 25 marca 2012 co oznacza, że przez zimę drużyna będzie skupiać się głównie na treningu. Nie oznacza to, że jeśli nadarzy się okazja na jakiś maleńki start to z niej zrezygnujemy, jednak kolejne bicie życiówek zaplanowane jest na wiosnę na okrytej jeszcze rąbkiem tajemnicy trasie w Warszawie.

Na chwilę obecną wiemy gdzie, w jakim mieście i o której wystartuje kolejna edycja Półmaraton Warszawskiego. Znamy też długość trasy – organizatorzy postawili na tradycyjne 21,0975km. Trasa będzie w całości asfaltowa, atestowana przez PZLA i IAAF, co pozwoli teamowi uzyskać oficjalne życiówki. Ponadto z racji wspomnianego asfaltu, bez crossowych szaleństw oraz sprzyjającej pogody (gość z IMiGW obiecał, że nie będzie upału 😉 ) będzie łatwiej ustanawiać rekordy, na co oczywiście liczymy. Trasa będzie oczywiście oznakowana co 1km, a dzięki szybko rosnącej w Warszawie ekipie wielbicieli biegania nie powinno zabraknąć kibiców.

Dzięki rozstawionym gęsto punktom odżywiania (co 4km) nikomu nie powinno zabraknąć wody ani izotoniku – nikt więc nie padnie z pragnienia (no i ten obiecany brak upału). Gdyby ktoś jednak opadł z sił nie ma się co martwić – na dotarcie do mety jest 3,5h, będzie więc mógł skończyć bieg nawet spacerkiem.

Pakiety startowe mają zawierać: numer startowy, agrafki, chip do pomiaru czasu oraz pamiątkową koszulkę. Warto pamiętać, że organizator deklaruje brak możliwości odbioru pakietu w dniu biegu, co jeśli nic się nie zmieni, może być utrudnieniem dla przyjezdnych zawodników.

Na mecie na wszystkich biegaczy czekać będą pamiątkowe medale, zaś dla zwycięzców w klasyfikacji ogólnej i wiekowej czekać będą pamiątkowe statuetki. Ponadto będzie na nas oczekiwać coś pożywnego oraz możliwość skorzystania z masaży.

Należy również wspomnieć, iż nasza ekipa fotograficzna również będzie tam czekać – uśmiechajcie się więc i pozdrawiajcie, a niewykluczone, że odnajdziecie się na zdjęciach na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym biegu. Impreza ta od lat chwalona jest przez biegaczy jako dobry początek sezonu i świetne miejsce na bicie życiówek. Chętni mogą się rejestrować tutaj: http://www.polmaratonwarszawski.pl/. Najniższa opłata startowa (80zł) obowiązuje do 29. lutego 2012 by po 19. marca osiągnąć 160 złotych. Na zniżkę mogą liczyć prenumeratorzy czasopisma BIEGANIE, którzy w pierwszym terminie zapłacą 68 złotych.

Biuro zawodów: dokładny adres pojawi się w terminie późniejszym na stronie biegu.

Weryfikacja i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów w dniach: 23 marca (piątek) w godzinach 15.00 – 20.00 oraz 24 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 21.00.

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama

IX Półmaraton Świętych Mikołajów Toruń – galeria 2 – 4 grudnia 2011

Do czego to doszło czyli jedziemy na maraton do Łodzi