Biegam po Łodzi 2012 – relacja z drugiego biegu

biegam-po-lodzi-2012
Reklama

biegam-po-lodzi-2012W pierwszy weekend czerwca, 3 czerwca 2012, odbyły się drugie zawody z cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi 2012. Ponad 130 zawodników przebiegło dystans 10km po malowniczej trasie w Lesie Łagiewnickim położonym na północnych obrzeżach Łodzi. W kategorii Nordic Walking zawody ukończyło 39 osób.

Tak jak za każdym razem bieg przebiegł w przyjacielskiej atmosferze, chociaż ściganie się było jak najbardziej serio.

Trasa prowadziła ścieżkami w obrębie lasu Łagiewnickiego. W większości była płaska, chociaż, tak jak na filmach były tzw. momenty. W tym miejscu należą się podziękowania dla Bartłomieja Sobeckiego i Maćka Tracza za dodanie na końcu małego urozmaicenia, tak żebyśmy z Mistem nie pomyśleli, że tylko my mamy patent na Make Run Harder (relacja z pierwszego biegu).

Na ostatnim kilometrze znajdowały się dwa podbiegi, które ładnie dały mnie i Mistowi po nogach. Motywacją do uśmiechu była Kasia, która z zapałem wymachiwała pomponami zagrzewając do biegu wszystkich zawodników (oprócz Mariusza, tak, tego, który w Make Run Harder pił wodę zamiast warzyw).

Przygotowanie do dzisiejszego biegu było wyjątkowo delikatne, w porównaniu do zeszłego tygodnia, stąd też czasy Running Sucks Team były nieco gorsze.

W cichej rywalizacji zwyciężył Mist, który odstawił mnie o 2:30. Zadziwiające jest to, że Mist nie odtańczył swojego tańca zwycięstwa informując w ten sposób Faddaha co myśli o jego formie. Pierwsze okrążenie z dwóch biegliśmy równo, realizując swój plan na czas w okolicach 48minut. Jednak po dwóch podbiegach, mnie złapały skurcze i musiałem przejść kawałek trasy. Nie wiem co dzieje się z Mistem, ale nawet zwolnił i odwrócił się do mnie z pytaniem: „WTF Faddah, czemu tak wolno?”. I tyle go widziałem 🙂

Najszybciej na mecie zameldował się Mateusz Pacholec z czasem 36:36, a najszybszą kobietą była Zuzanna Mokros z Pabianic z czasem 42:22.

Wśród nordiców tryumfował Dariusz Makulec (KB Aktywni Sochaczew), który przeszedł 10km w czasie 1:07:47.

Na wyróżnienie zasługuje też debiutująca na 10km, Beata Mazur, która nie poddała się i pokonała trasę w 2:04:03. Bardzo miłym akcentem była owacja jaką zgotowali jej wszyscy pozostali uczestnicy i kibice na ostatnich metrach.

Następne zawody z cyklu Biegam po Łodzi 2012 odbędą się 29 lipca w Parku na Zdrowiu.

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Make Run Harder

Make Run Harder – I Bieg Śmierci – Relacja

Biegowa Bitwa o Łódź