70.3 Iron Man Lanzarote 2013 – zdjęcia i relacja

70.3 Iron Man Lanzarote 2013
Reklama
70.3 Iron Man Lanzarote 2013
Agnieszka Jerzyk pędzi po zwycięstwo 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z połówki Iron Mana (70.3 Iron Man Lanzarote 2013), który odbył się na Lanzarote w październiku 2013. W zawodach brało udział troje naszych rodaków. Dwoje z nich to zawodowcy: Marek Jaskółka oraz Agnieszka Jerzyk. 

Agnieszka wygrała, a Marek był siódmy!

Faddah w przypływie weny napisał nawet relację, którą wysłał do jednej z gazet, ale się nie załapała…. Żeby się nie marnowała, wklejamy ją poniżej. Wybaczcie styl bardzo nie RunningSucksowy, ale wiecie, Faddah liczył na propsy w dużym portalu o bieganiu 🙂

Agnieszka Jerzyk z Leszna (zawodniczka REAL 64-sto) nie miała sobie równych w drugiej edycji zawodów 70.3 Iron Man Lanzarote 2013 rozegranych w sobotę, 5 października, na hiszpańskiej wyspie Lanzarote.

W zmaganiach brał także udział uczestnik Olimpiady w Pekinie, Marek Jaskółka, który zajął siódme miejsce wśród mężczyzn. Zwyciężył zawodnik gospodarzy Victor Del Corral Morales, który poprawił rekord trasy o ponad 5 minut.

Polka przed startem 70.3 Iron Man Lanzarote 2013 zapowiadała walkę o czołowe lokaty. – Chciałabym i celuję w pierwszą piątkę – opowiadała Agnieszka Jerzyk – trzeba wziąć pod uwagę, że tutaj jest dużo cieplej niż teraz w Polsce. Przyjechaliśmy kilka dni temu, każdy dzień pobytu poświęciłam na trening. Nie wiem, czy zwyciężę, bo obsada jest mocna – mówiła o rywalkach dzień przed biegiem. Na szczęście obawy Agnieszki się nie spełniły. Po przepłynięciu 1900 metrów w lagunie miejscowości La Santa Polka była na czwartej pozycji. Po zmianie stroju na rowerowy, Agnieszka miała do pokonania 90 kilometrów po górzystej, północnej części wyspy (suma wzniesień wynosiła 1768 metrów).

Jazdę na rowerze Polka ukończyła na piątej pozycji: w trakcie ostatniego zjazdu złapały ją skurcze, a strata do prowadzącej wynosiła około półtorej minuty. O wszystkim zadecydował półmaraton rozgrywany na trzech pętlach po 7 kilometrów. Agnieszka co okrążenie poprawiała swoje miejsce: po pierwszym kółku zmniejszyła stratę do prowadzącej Danne Botenbrood z Holandii o 30 sekund. Na drugim okrążeniu biegła na trzeciej pozycji, ale ostatnie okrążenie należało już do niej: na około 4 kilometry przed metą Agnieszka objęła prowadzenie, którego nie oddała już do mety.

Ostatecznie Agnieszka Jerzyk uzyskała czas 4 godziny 39 minut i 48 sekund. Warto dodać, iż zawody 70.3 Iron Man Lanzarote 2013 odbyły się w iście tropikalnych temperaturach. W słońcu termometry wskazywały ponad 40 stopni Celsiusza. – Na pewno było dużo cieplej niż w sierpniu w Poznaniu – żartowała na mecie, szczęśliwa zwyciężczyni.

Startujący w zawodach Marek Jaskółka zajął siódme miejsce. Marek, który kilka tygodni temu zajął drugie miejsce w zawodach Iron Man w Walii, start na Lanzarote potraktował poważnie – jako jeden z kroków zbliżających go do Mistrzostw Świata Iron Man na Hawajach w 2014 roku. Po zajęciu drugiego miejsca w Walii Polak nie powinien mieć z tym problemów.

Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia z imprezy, kliknijcie tutaj: 70.3 Iron Man Lanzarote 201317

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama

70.3 IM Lanzarotte 2013 – pictures

VII Bieg do Gorących Źródeł Uniejów 2013 – zdjęcia