Zupka chińska jak kotlet

zupka chińska
Wygląda ładnie :)
Reklama
zupka chińska
Wygląda ładnie 🙂

Lubimy podglądać naszą starszą konkurencję. Dlatego też, co jakiś czas kupujemy papierowe, kolorowe magazyny o bieganiu, żeby zobaczyć co tam w trawie piszczy. W tym miesiącu uwagę Faddaha przykuł przepis na zdrową zupkę chińską. 

Składniki powiem, wam są dość ubogie, ale autorka przepisu twierdzi, że danie jest “szybkie, zdrowe i bardzo popularne w Chinach”. A że ja jestem dość ciekawski postanowiłem zaryzykować te 3 złote i dokupić brakujące składniki w postaci imbiru. Resztę miałem, bo są dość popularne.

Zupka chińska, zobaczcie składniki:

  • makaron ryżowy (100g)
  • 1 pomidor
  • sałata (2 liście)
  • 50g świeżego imbiru
  • jajko
  • woda
  • olej (orzechowy, ale może być też zwykły, choć orzechowy podobno nada aromatu)
  • chilli
  • sos sojowy
  • pieprz
Zupka chińska składniki
Zupka chińska składniki

Postanowiłem zrobić wszystko dokładnie wg przepisu. Zagotowałem wodę w garnku, dodałem pomidora, olej, imbir, chilli (ja dałem żywe, a nie mielone) i pieprz. Gdy znowu się zagotowało, wrzuciłem makaron i wbiłem jajko i dodałem sos sojowy. Gdy jajko się scięło, dodałem sałatę i poczekałem aż makaron się zrobił (czyli około 3 minut).

Sam zapach w tym momencie dawał dużo do myślenia, bo biorąc pod uwagę, że imbir świeży jest bardzo aromatyczny, a tu dołożyliśmy go 5dag to miałem złe przeczucia. Gdy trochę przestygło, spróbowałem smaku. Zgodnie z przewidywaniami była to imbirowa woda, ani słona, ani słodka, za to bardzo paląca od połączenia chilli z imbirem. Postanowiłem ratować sytuację i dodałem trochę soli i vegety. No niestety, nie wyszło jak naszej reprezentacji.

Całość prezentowała się całkiem ładnie w miseczce, natomiast była okropna w smaku. Jakby to powiedział Boguś Linda: w tym miejscu.

Szybka wizyta w toalecie i mogłem zmywać 🙂
Podsumowując: Sprawdziłem dla was przepis ze strony 43 gazety o bieganiu z listopada 2013, żebyście wy nie musieli tego robić sami!

Ciekawe czy Pani Redaktor pisząca te teksty sprawdza chociaż czy to jest wykonalne i smaczne, bo np zdjęcie artykułu przedstawia inne składniki niż podane w przepisie…

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Make Run Harder 3 Relacja

Make Run Harder 3: Relacja na poważnie

grand prix łodzi 2014

IV Grand Prix Łodzi relacja