II Pabianicki Półmaraton ZHP

polmaraton-zhp
Reklama

polmaraton-zhpPierwszego dnia kwietnia 2012 w Pabianicach odbędzie się drugi Półmaraton ZHP. Tegoroczna impreza zbiegnie się ze 100 rocznicą istnienia Hufca w Pabianicach, dlatego oprócz półmaratonu organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, ale o tym w dalszej części artykułu.

Rok temu w imprezie wzięło udział około 600 osób, w tym roku organizatorzy liczą na poprawę wyniku – powinno się to bez trudu udać, gdyż na liście startowej widnieje już ponad 640 nazwisk.

Trasa półmaratonu ZHP posiada atest PZLA – tak więc nasze wyniki będą oficjalne 🙂 Organizatorzy podają, iż w 99% trasa przebiegać będzie po drogach asfaltowych oraz w 1% po kostce brukowej. Bieg odbędzie się przy częściowo ograniczonym ruchu drogowym. Punkty odżywiania znajdują się co 5 kilometrów i będą zaopatrzone w banany oraz czekoladę.

 Wpisowe na Półmaraton ZHP wynosi obecnie 45 złotych (po 25 marca, 55 zł), w jego cenie otrzymamy: pamiątkowy medal (patrząc na jego projekt umieszczony na stronie półmaratonu, mogę powiedzieć, że wygląda bardzo ładnie) oraz pakiet startowy. Dla osób przyjezdnych przewidziane jest 100 bezpłatnych miejsc noclegowych w jednej z pabianickich szkół podstawowych. Karimaty i śpiwory we własnym zakresie.

Oprócz głównego biegu planowany jest też szereg innych atrakcji. Panie (głównie) będą mogły się zmierzyć w „Biegu na Szpilkach”. Dla najmłodszych biegaczy przygotowany zostanie „Półmaratonik” (dzieci będą rywalizować na dystansach od 200 do 800 metrów). Dla każdego przygotowano pamiątkową koszulkę, dyplom i coś słodkiego. Opłata za udział w półmaratoniku wynosi 10 złotych.  W trakcie festynu czynne będzie także miasteczko zabaw dla dzieci oraz wystawa ptaków drapieżnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w biegu. Jest to jedna z ostatnich okazji, żeby przetestować się przed zbliżającymi się maratonami w Łodzi oraz Dębnie (oba 15 kwietnia).

Zgłoszenia: http://formularz.ultimasport.pl/023/index.php

Strona organizatora: www.polmaraton.pabianice.zhp.pl

Regulamin: www.polmaraton.pabianice.zhp.pl/regulamin.html

Reklama

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Reklama
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama

Jak się ubierać – Mista spojrzenie na zimniejszą część roku

zombies-run

Zombies Run! Recenzja gry